Zemní a výkopové práce – ceník

Zemní práce, práce bagrem:

Výkopové práce:

  • ruční výkopové práce, výkopové práce praha, strojní zemní a výkopové práce
  • stavební a zemní práce, hrubé terénní úpravy, terénní práce, úpravy terénu

ceník výkopových a zemních prací

Ceník mechanizace: ceny vč. obsluhy – ceník platný od 5.1.2017

Druh mechanizace  Cena/jedn.
MINIBAGR – pásové minirypadlo  700,00 Kč/Mh
Traktorbagr CAT 800,00 Kč/Mh
LIEBHERR – kolové rypadlo otočné 1200,00 Kč/Mh

 

Odvoz zeminy cena, odvoz odpadu ceník

CENÍK ODVOZU ODPADU – ceník orientační

Objem  Druh odpadu Cena bez DPH Cena s DPH
1 m3 = 1,5t. Suť, zemina 375 454 Kč
9 m3  = 3t. Odpad 3 700 4 477 Kč

V ceně je zahrnuto přistavení vozu, uložení odpadu na skládce.
Dle druhu a hmotnosti naloženého odpadu lze ceny upravit.
Není problém přistavit 2 vozy pro odvoz odpadu.

 

Mnoho lidi se nás ptá zda můžou bez povolení provádět zemní a výkopové práce.

Podmínky pro zvýšení a snížení terénu jsou různé, záleží dle hloubky a výšky výkopových prací (závozu). Jsou lidí kteří si myslí že si můžou provádět zemní práce za jakoukoli cenu a zavážet svůj vlastní pozemek čímkoli a do jakékoli výšky. Závoz hlínou a jinými odpady i když na vlastním pozemku čímkoli je zakázáno, dovoleno je pouze terénní úpravy a to navíc dle typu a velikosti pozemku, případně je povoleno zavážení ale musí s tím souhlasit příslušný úřad. Vetšinou jde o projekty které potřebuji něco na pozemek zavést, k těmto zavážkám je potřeba povolení.

Co se týká zavážky, tak tady je stanovena hranice. Terénní úpravy se můžou ale nesmí přesáhnout do 1,5 metrů výšky a lze tyto práce dělat na pozemku o maximální rozloze 300 m2. Nad tento rozměr a výšku je potřeba už nejen souhlas ze stavebního odboru ale také souhlas vlastníku vedlejších pozemku.

Jsou lidé sousede kteří si provádějí výkopové práce a zavážky bez povolení, v některých případech bude jen špatně z pozemku odtékat voda, takže si způsobíte zadržování vod v nejhorších místech a cena pozemku ztratí na hodnotě. V dalším případě pokud si těchto činností všimne kolemjdoucí, popř. sousedovi to bude vadit, tak je možné že toto počínání oznámí na odbor životního prostředí, a to pak bude vymalováno. Pokuty jsou nemalé.

Pokud budete potřebovat, výkopové a zemní práce s povolením a bez zbytečného stresu, tak nabízíme možnost vyřízení a zastoupení na úřadech a vyřízení potřebného povolení.